X
X

Gyro Bilişim Reklamcılık ve Danışmanlık Hizmetleri- Hizmet Sözleşmesi
Gyro Bilişim dilediği zaman bu sözleşmeyi tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.

1. Taraflar
1.1  Bu sözleşme ürünler ve hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Gyro Bilişim Reklamcılık Ve Danışmanlık Hizmetleri (Gyro olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında Gyro'ya ait olan Gyro.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2 Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2. Konusu
2.1 İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Gyro'ya ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2 Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3. Sorumluluklar
3.1 Gyro, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Gyro ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2 Ödeme şekli, kdv dahil olarak sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Gyro tarafından bildirilecektir.

3.3 Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Gyro, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4 Müşteri aldığı hizmet dahilinde Gyro tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Gyro tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5 Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder. Domain yenileme, uzatma, transfer gibi işlemlerin takibini ve bu işlemler ile ilgili tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu kabül ve taahhüt eder.

3.6 Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu , karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7 Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğa bilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Gyro'ya herhangi bir kusur iletilemez.

Gyro sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Gyro kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Gyro'nun kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Gyro hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden hizmeti silmek hakkına sahiptir.

3.8 Gyro, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Gyro müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Gyro hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Gyro sorumlu değildir. FTP, SQL, Log, Emaik vb. 1 hesaba ait tüm hizmetlerin toplam boyutu 2GB'ı aşan sitelerin yedeklemesi tarafımızdan yapılmayacaktır! Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9 Gyro, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir. Gyro bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır. Tarafımızdan tescil edilen alan adları (com, net, org, ...) The Directi Group ve OnlineNIC, firmalarına kesinlikle transfer işlemi gerçekleştirilmemektedir.

3.10 Gyro, siparişlerin tamamında müşteri tarafından belirtilecek kredi kartı bilgilerini, kullanmakta olduğu sanal pos sistemine ya da herhangi bir veritabanına kaydetmemektedir. Ödemelerin gecikmesi durumunda hizmetin durdurulması ve ödemesiz yedek verilmemesi hakkını saklı tutmaktadır.

3.11 Gyro, müşteriye ait yedeklerin düzenli tutulması için gerekli özeni ve ehemmiyeti gösterecektir, fakat bu konuda yaşanabilecek sorunlardan dolayı müşterinin uğrayacağı veri kayıplarından sorumlu tutulamaz, müşteri kendi verilerini düzenli olarak kaydetmekle yükümlüdür.

3.12 Gyro, süresi dolmuş alan adı, hosting, veya diğer sunduğu hizmetleri süre bitiminden sonra durdurma, hizmeti tamamen iptal etme hakkını saklı tutmaktadır. Süresi dolmuş veya ödemesi sağlanmamış hizmetlerin iptalinden sonra herhangi bir veri kaydı tutma yükümlülüğü bulunmamaktadır.

3.13 Gyro, Satılan hizmetler File Hosting değil Web Hosting hizmetidir. Bundan dolayı FTP hesaplarında Web Dosyaları dışında hertürlü (muzik,oyun,proğram,film,mp3,exe vb.) uzantılı Dosyalar barındırmak ve upload/download ettirmek yasaktır bu içerikler bulunduğunda silinecektir sözleşmeye uymayan hesaplar ise tekrar açılmamak üzere askıya alınacaktır.

3.13.1 Gyro sunucularında resim/video yükleme, indirme ve görüntüleme servisleri ve yazılımları barındırılamaz (host edilemez). Üçüncü kişilerin yüklediği görsel resim ve video Gyro’nun sorumluluğunda olmayıp. Hizmet sahibinin sorumluluğu altındadır. Hukuken Gyro, ilgili görsellerde oluşabilecek telif veya müstehcen içeriklerden hizmet sahibinin sorumlu olduğunu ilgili mercilere beyan etmekle hükümlüdür.

3.14 Gyro, Sunucularda çalışan zamanlanmış görev (cronjob)'lara limit koymaktadır. 1 hesap 20 dakikada sadece 1 cron çalıştırabilir. Fazla cronjob çalıştıran hesaplar yoğunluk oluşturacağından bilgi verilmeden askıya alınabilir.

3.15 Gyro, Web Hosting ve Reseller Hosting hesaplarında Inode limiti 100.000 Olarak ayarlanmıştır. inode limiti dosya limiti demektir 100.000 Dosyadan sonra başka bir dosya upload edilemez.

3.16 Gyro, Toplu mail gönderimi ya da isteksiz mail iletimi (spam e-mail) hizmeti sunmamaktadır. Sağlamış olduğu hizmetler üzerinden bu tarz gönderimler yapılamaz. Bu tarz gönderimlerin tespitinde hizmetin tamamına erişimini bloklar. Gönderimin bir kez daha tekrarlanması durumunda hizmet iptal edilir ve zarar tazmini olarak ödeme iade edilmez. Hizmetlerimiz arasında Mailing hizmeti mevcut değildir.

3.17 Gyro, Mail Hosting hizmeti vermemektedir! Bundan dolayı hizmetlerimizde kesinlikle Sorunsuz olarak Email Gönderme/Alma garantisi bulunmamaktadır. Bu hizmeti nezaketen müşterilerimize sunma durumu firma insiyatifi ve mevcut şartlara göre belirlenecektir. Email Gönderme/Alma garantisi bulunmadığından dolayı doğabilecek her türlü maddi yada manevi sorumluluğu Firmamız kabul etmez.

3.18 Gyro, İnternet ve Bilişim Hizmetlerin'de Yetkili olan yada Satış, Destek, Muhasebe Departmanlarında Çalışanlara olası argo kelime, hakaret, tehdit ve gerçek olmayan suçlamalarda Yetkili kişiler Firmayı ve şahsını korumak adına hizmeti askıya alıp iptal etme hakkına sahiptirler. Bu davranışlarda bulunan bireysel/kurumsal kişiler ödeme iadesi kapsamı dışında kalmaktadırlar.

4. Süre
4.1 İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Gyro'ya iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2 Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3 Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( Ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5. Ücret
5.1 İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2 Gyro önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3 Ücret döviz cinsinden ise fatura tarihindeki Yapı Kredi Bankası satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4 Ücret ilgili ürün satış sayfalarında belirtilmediği ve müşteri ile yapılan özel bir sözleşme olmadığı sürece fatura kesim tarihinden itibaren 3. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına ödemekle yükümlüdür.

5.5 Ödemenin gecikmesi durumunda Gyro kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6 Gyro, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7 Gyro dolar bazlı ürünlerde (hosting, sunucu, ip adresi, lisans, ssl) fiyatları günlük Dolar/TL kuruna göre belirlenir.

6. Askıya Alınma
6.1 Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödemede provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Gyro, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2 Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları engellenerek gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3 Kullanılan ürün ve hizmetin site üzerinde aksi belirtilmedikçe Günlük yüksek cpu/ram/mysql vb. Sunucu üzerindeki Kaynak kullanım izni %35 şeklindedir. Anlık kullanımlar için %45 Kaynak izni verilebilmekte fakat sürekli kullanımda %35 olarak limitlendirilmektedir. Bu adil kullanım iznini aşan ürün yada hizmet durdurulur (askıya alınır) ve müşteri 24 saat içerisinde sorunu çözmeyi taahhüt eder. Gerekli düzenleme yapılmadığı yada sonuca ulaşmadığı taktirde hizmet tamamen durdurulur ve iadesi yapılmaz.

6.4 Gyro sunucuları üzerindeki herhangi bir kullanıcının diğer müşterilerin hizmetini engelleyici ya da yavaşlatıcı işlemleri isteyerek yada istemeyerek yapması durumunda, kullanıcıyı suspend eder (askıya alır) yani kullanıcı hesabını erişimi kapatır ve tekrar hesabı açma hakkını saklı tutar.

7. Fesih
7.1 Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Gyro hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

7.2 Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3 Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

7.4 Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8. İletişim ve Bilgi Adresleri
8.1 Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2 Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3 Gyro sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9. Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi
9.1 Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Gyro kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2 Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Gyro'nun dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3 Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Gyro'nun teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
10.1 İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında Gyro'ya gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Hizmet siparişi esnasında "hizmet sözleşmesini okudum, anladım ve kabul ediyorum" şeklindeki ibarede yer alan sözleşmeyi kabul etmeden teknik olarak sipariş verilemez. Gyro gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

10.2 İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Gyro tarafından doğabilecek zararlar için müşteri hizmet/ürün için ödeme yaptığı tutarın bir aylık bedelini tanzim edebilir.